Bawana, New Delhi, Delhi
GST No. 07CNGPK4479J1ZI
Call 07949352166 98% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Seating Type | Tip Up |
| Seat Upholstery | Fabric |
| Seat Width | 525 mm |
| Frame Material | Metal |
| Back Height | High Back |
| Armrest Features | Cup Holder |
| Seat Color | Red |
| Usage Area | Home Theater, Cinema Hall |
View Complete details
Product Brochure
| Seat Upholstery | Fabric |
| Seat Width | 525 mm |
| Frame Material | Metal |
| Back Height | High Back |
| Armrest Features | Cup Holder |
| Usage Area | Cinema Hall, Home Theater |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Application Area | Theatre |
| Frame Material | Metal Stand |
| Upholstery | Cushioned |
| Back Style | High Back |
| Armrest | With Armrest |
| Brand | ABP |
View Complete details
Product Brochure
| Seating Type | Tip Up |
| Seat Upholstery | Fabric |
| Seat Width | 550 mm |
| Frame Material | Metal |
| Back Height | High Back |
| Armrest Features | Cup Holder |
| Seat Color | Blue |
| Usage Area | Home Theater |
| Brand | ABP |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Brochure
| Seat Upholstery | Velvet |
| Seat Width | 525 mm |
| Frame Material | Metal |
| Back Height | High Back |
| Armrest Features | Cup Holder |
| Seat Color | Red |
| Usage Area | Cinema Hall |
| Brand | ABP |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Piece
Product Brochure
| Seating Type | Push Back |
| Seat Upholstery | Leatherite |
| Seat Width | 525 mm |
| Frame Material | Metal |
| Back Height | High Back |
| Armrest Features | Fixed Arm |
| Usage Area | Cinema Hall, Home Theater |
| Brand | ABP |
View Complete details
Product Brochure
| Seat Upholstery | Fabric |
| Seat Width | 525 mm |
| Frame Material | Metal |
| Back Height | High Back |
| Armrest Features | Cup Holder |
| Seat Color | Red |
| Usage Area | Cinema Hall, Home Theater |
| Brand | ABP |
View Complete details
Product Brochure
| Seat Upholstery | Fabric |
| Seat Width | 525 mm |
| Frame Material | Metal Stand |
| Back Height | High Back |
| Armrest Features | Cup Holder |
| With Aisle Light | Yes |
| Usage Area | Cinema Hall, Home Theater |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Usage Type | Theater |
| Seat Upholstery | Velvet |
| Seat Width | 450 mm |
| Back Height | High Back |
| Frame Material | Metal |
| Armrest Type | Fixed Arm |
| Seat Color | Red |
| Brand | ABP |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Brochure
| Seating Type | Tip Up |
| Seat Upholstery | Fabric |
| Frame Material | Powder Coated Steel |
| Back Height | High Back |
| Armrest Features | Writing Pad |
| Installation Type | Floor Mounted |
| Seat Width | 500 mm |
| Seat Height | 450 mm |
| Brand | ABP |
View Complete details