Bawana, New Delhi, Delhi
GST No. 07CNGPK4479J1ZI
Call 07949352166 98% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Usage Type | Auditorium |
| Seat Material | PU Leatherette |
| Back Type | High Back |
| Frame Material | Metal |
| Armrest Type | Fixed Arm |
| Installation Type | Floor Mounted |
| Seat Width | 450 mm |
| Brand | ABP |
| Color | Red |
| Seating Type | Push Back |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Seat Material | PVC Leather |
| Frame Material | Metal |
| Back Type | High Back |
| Armrest Type | With Armrest |
| Installation Type | Floor Mounted |
| Seat Width | 500 mm |
| Seat Height | 460 mm |
| Brand | ABP |
| Color | Brown |
| Seating Type | Push Back |
| Product Type | Tip Up |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Seating Type | Tip Up |
| Seat Material | PU Leatherette |
| Frame Material | Metal |
| Back Type | Medium Back |
| Armrest Type | With Armrest |
| Installation Type | Floor Mounted |
| Seat Width | 525 mm |
| Brand | ABP |
| Seat Height | 460 mm |
| Color | Red |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Seating Type | Tip Up |
| Seat Material | PU Leatherette |
| Frame Material | Metal |
| Back Type | Medium Back |
| Armrest Type | With Armrest |
| Installation Type | Floor Mounted |
| Seat Width | 500 mm |
| Brand | ABP |
| Seat Height | 450 mm |
| Color | Red |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Seat Material | PU Leatherette |
| Frame Material | Metal |
| Back Type | High Back |
| Armrest Type | With Armrest |
| Installation Type | Floor Mounted |
| Seat Width | 550 mm |
| Brand | ABP |
| Seat Height | 480 mm |
| Color | Green |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Seating Type | Tip Up |
| Seat Material | Cushioned Fabric |
| Frame Material | Metal |
| Back Type | High Back |
| Armrest Type | With Armrest |
| Installation Type | Floor Mounted |
| Seat Width | 475 mm |
| Seat Height | 430 mm |
| Brand | ABP |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Seating Type | Tip Up |
| Seat Material | PU Leatherette |
| Frame Material | Metal |
| Back Type | High Back |
| Armrest Type | With Armrest |
| Installation Type | Floor Mounted |
| Seat Width | 475 mm |
| Brand | ABP |
| Seat Height | 430 mm |
| Color | Red |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Seating Type | Tip Up |
| Seat Material | Cushioned Fabric |
| Frame Material | Metal |
| Back Type | High Back |
| Armrest Type | With Armrest |
| Installation Type | Floor Mounted |
| Seat Width | 475 mm |
| Seat Height | 430 mm |
| Color | Blue |
View Complete details